“Violet Evergarden” Animesinin Yan Hikayesi Başlıyor !

Kyoto Animation salı günü “Violet Evergarden” animesinin yan hikayesi “Ein to Jidou Shuki Ningyou, ” fragmanı ile yayınlandı. Ayrıca iki yeni karakterin ve yeni müziğin “Amy” (Minori Chihara) ön gösterimi yapıldı. (26 Eylül’e kadar ön gösterimler devam edecek.)

Yan Hikaye Konusu :

Ein Jidou’ya Shuki Ningyou, soylu bir kadın olan ve babasının imtiyazlı genç kadınlar için bir okula gitmeye zorlanan York’un evinin varisi olan Isabella York’un hayatını anlatıyor. Okulun dış güzelliğine rağmen, sınırları içinde boğulduğu için onun için bir hapishaneden fazlası değildir. Bütün umutlarıyla birlikte kişisel hocası olarak atanan Violet Evergarden ile tanışır. Başlangıçta, Isabella da Violet’e birbirlerine pek düşkün değildirler. Fakat her şey zamanla değişecektir.

Seslendirmen kadrosunda ise ; Minako Kotobuki (Isabella) , Aoi Yuuki (Taylor Bartlett) ve tabiki Yui Ishikawa (Violet Evergarden)

Bilmeyenler için kadrodaki bu arkadaşlar “Guilty Crown” , “Berserk” , “K-On” , “7 Seeds” gibi tanınmış yapımlarda seslendirme yapmış insanlar. Bu yüzden zaten büyük bir başarı yakalamış olan “Violet Evergarden” bu başarısını sürdürmeye devam edecek gibi gözüküyor.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

Daha Önce Duymamış Olanlar için Violet Evergarden ;

Anime Konusu :

Oto anı oyuncakları, kişilerin konuşmalarını ve duygularını kaydetmesi gereken mekanik oyuncaklardır. İlk olarak Dr. Orlando’nun eşini mutlu etmek için yaptığı bu oyuncaklar, çalışma mekanizması öğrenildikten sonra şirketler tarafından halka satılır. Zamanla çeşitli gruplar otomatik anı oyuncaklarına askeri operasyonlarda kullanılabilecek fonksiyonlar da yükler. İşte Violet Evergarden da bu oyuncaklardan birisidir. Büyüleyici güzelliğiyle Violet, hızla en popüler oto anı oyuncağı haline gelir.

Bölüm Sayısı : 13

Anime Türü : Fantastik , Yaşamdan Kesitler , Dram

Editör Notu : Açıkçası hayatımızda iz bırakan animeleri sayacak olsak elimizdeki on parmağı geçebileceğini sanmıyorum. İşte “Violet Evergarden” de bu az ama öz olan animelerden bir tanesi , gerek duygusal yönü olsun , gerek olayların aktarış biçimi olsun günümüzdeki çoğu animeyi geride bırakmaya yeten bir anime. Eğer hala izlememişseniz çok şey kaybetmişsiniz demektir.

Kaynak : Violet Evergarden