Light Novel “Jaku Chara Tomozaki-kun” Anime Uyarlaması Geliyor !

Gagaga Bunko, Cuma günü Yuuki Yaku ve illüstratör Fly’s Jaku-Chara Tomozaki-kun (Bottom-tier Character Tomozaki) light novel efsanesinin anime uyarlamasının geldiğini duyurdu.

Konusu :

Tomozaki, Japonya’daki en iyi oyunculardan biri ve ona göre gerçek hayat, oynadığı oyunların en kötüsü. Başarı için kesin kurallar yok, korkunç derecede dengeli ve hiçbir şey mantıklı değil. Fakat birgün kendisi kadar iyi olan bir oyuncu ile tanışır ve ona birkaç şey öğretmeyi teklif eder.

Shogakukan, Mayıs 2016’da Gagaga Bunko baskısı ile romantik komedi romanı yayınlamaya başladı. Yedinci cilt 18 Nisan’da satışa sunuldu ve sekizinci cilt 18 Ekim’de yayınlanacak. Lighty Novel, baskılarının 500.000 kopyası bulunmaktadır.

Sekiz Chida, Aralık 2017’de Gangan Joker’de bir manga uyarlamasını seri hale getirmeye başladı. Square Enix, ikinci derleme hacmini Ekim 2018’de teslim etti. Manga, 22 Ağustos’ta dergide yeniden başladı.

Yen Press geçen Kasım ayında İngilizce romanını lisansladı ve ilk cildini 30 Temmuz’da yayınladı. İkinci cildin 19 Kasım’da çıkması bekleniyor.

Jaku-Chara Tomozaki-kun, Takarajimasha Kono light novel “Ga Sugoi’nin” 2017, 2018 ve 2019 sayılarında 8., 7. ve 3. sırada yer aldı!.

Kaynak : Tomozaki