Gintama Animesinin Yeni Filmi Duyuruldu !

Hideaki Sorachi’nin efsane mangası Gintama’nın 77. ve son cildinde , Cuma günü yeni bir anime filmi uyarlaması geleceği duyuruldu. Yeni anime filmi uyarlaması Mart ayında Franchise Gintama Shirogane Matsuri 2019 (Kari) etkinliğinde ön paylaşımı yapıldı.

Gintama serisinin üçüncü anime filmi uyarlaması olacak bu yapım hakkında henüz detaylı bir bilgi paylaşılmadı.

Bilindiği üzere Temmuz 2017 ‘de Warner Bros. live-action filmi yayınlamıştı. Bu yapımdan yaklaşık olarak 42 milyon dolar gelir elde etmişti.

Warner Bros. yaptığı live-action filmine yapılan eleştiriler genel olarak dövüş sahnelerindeki efektler ve karakterlerin animede ki kadar ekrana yansıtılamaması olmuştu. Buna rağmen Warner Bros. büyük kitlelere ulaşmış ve başarı elde etmişti.

Biliyoruz ki bu durum Warner Bros. ‘un başarısını gören ve Gintama izleyici kitlesinin beklentilerini kullanarak para kazanmaya çalışan yapımcılara fırsat olmuştur.

Bu yüzden gerekli eleştiriyi ve cevabı verebilecek kişiler Gintama kitlesidir.

Bilmeyenler için Gintama Shounen türünün en başarılı örneklerinden birisidir. Yayınlandığı süre boyunca ise One Piece ve Bleach gibi çeşitli Shounen türündeki animelere esprili göndermeler yapmış ve popüler olmuştur.

Konusu

Edo döneminin sonlarında “Amando” adlı zalim uzaylıların Dünya’yı istilası başlar ve dünyalılar ile uzaylılar arasında bir savaş kopar. Savaş sırasında birçok samuray hayatını kaybeder. Sonunda dünyalılar uzaylıların silahlarına yenik düşer ve teslim olurlar. Bu andan itibaren istediklerini yapmaya başlayan ve Edo şehrinde diledikleri gibi davranmaya başlayan Amando’lar yetmezmiş gibi hükümet geride kalan samurayların kılıç taşımasını yasaklar.

Aradan uzun zaman geçer. İşte Sakata Gintoki, artık samuraylara ihtiyaç duyulmayan böyle bir dönemde yaşayan bir samuraydır. Güçlü bir uzaylı olan Kagura ve bir nevi öğrencisi olan Shinpachi ile yaşayan Gintoki, Dünya’yı daha katlanılır bir yer kılabilmek ve kiralarını ödeyebilmek için kendilerine gelen birbirinden garip görevleri üstlenirler.

Anime Türü : Tarihi , Aksiyon , Parodi , Samuray , Bilim Kurgu , Shounen , Komedi

Bölüm Sayısı : 265+

Kaynak : https://animeanime.jp/article/2019/08/02/47362.html